FEEDBACK

Efter ett tre timmar långt möte med min förläggare häromdagen var jag rätt rejält mörbultad. Inte på så vis att min text sågades utan mer utmattad av att den kreativa diskussion vi hade var så intensiv och så koncentrerad. Jag var lättad över att min förläggare var positiv till det jag skrivit hittills och vi kom fram till många bra saker gällande min historia och de karaktärer jag mejslar fram. Så, nu är det BARA att sätta sig ner och skriva sista tredjedelen av min nya roman. Cirkus 100 sidor gissar jag att det kommer bli innan jag har tagit mig till slutet. Lämning på hela manuset 1 juni. Phu. Samtidigt gillar jag att ha en deadline för jag jobbar oftast bäst under press. Sista delen av en bok brukar vara lite speciell att skriva. Jag brukar ofta känna mig ivrig att komma fram till slutet, att komma i mål, dels för att jag vill veta hur det går för mina karaktärer och hur jag ska knyta ihop säcken och dels för att jag vill bli klar. Som ett maratonlopp (åh vad jag tjatar som maraton sorry!). Man njuter av färden men man vill samtidigt ha tagit sig igenom hela distansen. Det händer inte sällan att jag är lite för snabb på slutet och sedan får gå tillbaka och dra ut mer på förloppet eftersom jag varit för ivrig. Men som jag har sagt tidigare, det är helt okej, bearbeta, stryka och lägga till, det ingår. Det viktiga är att fortsätta framåt. Och apropå att skriva klart böcker så börjar det bli dags för min ungdomsroman Homecoming Queen att komma ut i butik. Cirka tio dagar kvar nu till recensionsdag! Gulp. Jag undviker att läsa recensioner eftersom jag inte hanterar dålig kritik särskilt bra och helt enkelt blir superledsen. Men mitt fina förlag brukar skicka bra recensioner och en förhandstitt på en sån fick jag faktiskt igår och blev otroligt glad. Även om man oftast brukar få både ris och ros betyder det mycket för självförtroendet att få en första positiv.Jag kommer att gästblogga på Bonnier Carlsens hemsida några dagar (med början på måndag) om ni vill läsa om boken!

Homecoming Queen handlar om en svensk utbytesstudent i USA och jag kommer därför att lägga ut lite förnedrande bilder på mig själv från min egen tid som utbytesstudent på bokbloggen, hehe. Homecoming Queen är inte självbiografisk men har en hel del beröringspunkter med min egen resa. Jag bjuder på en försmak av Moa anno 1986. Varsågoda!
IMG_5780

16 svar på ”FEEDBACK

 1. Gооd dаy! moaherngren.se

  Did yоu knоw thаt it is pоssiblе tо sеnd mеssаgе fully lаwful?
  Wе suggеsting а nеw lеgаl wаy оf sеnding businеss prоpоsаl thrоugh соntасt fоrms. Suсh fоrms аrе lосаtеd оn mаny sitеs.
  Whеn suсh аppеаl аrе sеnt, nо pеrsоnаl dаtа is usеd, аnd mеssаgеs аrе sеnt tо fоrms spесifiсаlly dеsignеd tо rесеivе mеssаgеs аnd аppеаls.
  аlsо, mеssаgеs sеnt thrоugh fееdbасk Fоrms dо nоt gеt intо spаm bесаusе suсh mеssаgеs аrе соnsidеrеd impоrtаnt.
  Wе оffеr yоu tо tеst оur sеrviсе fоr frее. Wе will sеnd up tо 50,000 mеssаgеs fоr yоu.
  Thе соst оf sеnding оnе milliоn mеssаgеs is 49 USD.

  This оffеr is сrеаtеd аutоmаtiсаlly. Plеаsе usе thе соntасt dеtаils bеlоw tо соntасt us.

  Contact us.
  Telegram – @FeedbackMessages
  Skype live:contactform_18
  WhatsApp – +375259112693
  We only use chat.

 2. BTC Billionaire App

  Du kan tjäna miljoner just nu med BTC Billionaire

  Våra medlemmar runt om i världen genererar miljoner från BTC Billionaire, så varför är inte du det? Registrera dig nu och bli miljonär imorgon.

  Det är lika enkelt som det.
  Gå med nu och börja tjäna direkt!

  Med BTC Billionaires otroliga teknologi kan du börja tjäna pengar från det ögonblick du registrerar dig.

  Våra medlemmar runt om i världen tjänar miljoner på BTC Billionaire, så varför gör inte du det? Registrera dig idag och bli miljonär i morgon.

  Så enkelt är det.

  __________________________

  Gå med nu och börja tjäna direkt!

  Tack vare BTC Billionaires otroliga teknologi kan du börja tjäna pengar i det ögonblick du har registrerat dig.

  Du får till och med expertråd från en finansiell expert som kommer att berätta exakt hur det fungerar och hur du kan tjäna dina miljoner.

  BTC Billionaires otroliga programvara kommer till och med att göra allt arbete så att du inte behöver.

  Du kommer att länkas till Bitcoin motorväg och tjäna pengar varje gång någon gör en transaktion.

  Denna toppmoderna teknik förändrar nu människors liv.

  Men bara en utvald handfull personer kommer att kunna använda den.

  Genom att hitta denna sida har du hittat din gratisbiljett till förmögenhet.

  __________________________

  STEG 1

  Registrera

  Fyll i dina uppgifter för att registrera dig snabbt och enkelt.

  Men skynda, det finns bara ett fåtal platser kvar.

  STEG 2

  Investera

  Du kommer att få ett telefonsamtal från en expertrådgivare som kommer att introducera dig till alla de otroliga insiderhemligheterna.

  STEG 3

  Tjäna

  När du har registrerat dig och pratat med en expert är du redo att börja tjäna pengar.

  Så enkelt är det.

  REGISTRERA HÄR: http://chilp.it/7f7cd6c

 3. Greetings

  I have just took a look on your SEO for moaherngren.se for its SEO Trend and saw that your website could use a push.

  We will enhance your SEO metrics and ranks organically and safely, using only whitehat methods, while providing monthly reports and outstanding support.

  Please check our plans here, we offer SEO at cheap rates.
  https://www.hilkom-digital.de/cheap-seo-packages/

  Start increasing your sales and leads with us, today!

  regards
  Mike Archibald

  Hilkom Digital Team
  support@hilkom-digital.de

 4. Dear sir/ma
  We are a finance and investment company offering loans at 3% interest rate. We will be happy to make a loan available to your organisation for your project. Our terms and conditions will apply. Our term sheet/loan agreement will be sent to you for review, when we hear from you. Please reply to this email ONLY cookj5939@gmail.com

  Regards.
  James Cook
  Chairman & CEO Euro Finance & Commercial Ltd

 5. Hello

  I have just checked moaherngren.se for its SEO metrics and saw that your website could use a push.

  We will increase your SEO metrics and ranks organically and safely, using only whitehat methods, while providing monthly reports and outstanding support.

  Please check our pricelist here, we offer SEO at cheap rates.
  https://www.hilkom-digital.de/cheap-seo-packages/

  Start improving your sales and leads with us, today!

  regards
  Mike Goodman

  Hilkom Digital Team
  support@hilkom-digital.de

 6. Greetings.
  I am looking to work with you to engage in a profit oriented ventures in your country and perhaps with your assistance, we could get good ROI.I have the directive of Sheikh Mubarak AL-Thani to source for a partner abroad who can accommodate 17Million for Investment. The above sum is generated from a Contract supply by a foreign company with Qatar Petroleum Company in Doha – Qatar.

  We shall re-assign the necessary documents to reflect your name and also ensure payment is done by Qatar Petroleum Company. I guaranty we shall implement this transaction under a legitimate arrangement without breaking the law.
  More details will follow upon your reply to: jreinmann1104@gmail.com
  Regards,
  Johann Reinmann
  jreinmann1104@gmail.com

 7. We are a Team of IT Experts specialized in the production of Real and authentic Documents such as Passport, Driving License, Covid19 Vaccine Cards, CSCS Cards, Diploma Certificates, PhD’s, IELTS Certificate, Bachelor degrees, NCLEX Certificate, MBA, ID Cards, SS Cards, Associate Certificate, University Certificates, Green Cards, Death Certificate, Master Degree, PMP Certificate, Working Permits, Visa’s etc. Contact us on WhatsApp for more information +49 1590 2969018. or Email us at documentsservicesexperts@gmail.com

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *